Offida Pecorino Tenuta de Angelis
In zijn aroma heeft deze krachtig geurende witte wijn veel rijp wit fruit. De volle, ronde en sappige smaak heeft een fris aanhoudende afdronk. Deze prachtige witte wijn past perfect bij gegrilde gamba’s met knoflook, geroosterde kippenpootjes of bij spaghetti carbonara. Maar ook buiten de maaltijd om een fraaie witte wijn om van te genieten.
Domein
Rondom de stadjes Castel di Lama en Offida in de Italiaanse Marken liggen de hooggelegen, biologisch bewekte wijngaarden van Tenuta De Angelis. Hier telen Alighiero en Quinto Fausti onder meer de pecorinodruif, een voor de Marken inheems ras. De druiven worden vroeg in de ochtend geplukt om ze zo koel mogelijk te houden, waarna de persing en gisting snel volgen. Dit is van groot belang voor het behoud van fruitige aroma's. Het resultaat is een moderne, zuivere en krachtig smakende wijn met veel originaliteit. De geur is vol en fruitig, de smaak heerlijk fris.
In 2011 werd Offida beloond met de toekenning van de hoogste kwaliteitscategorie in Italië, de DOCG (Denominazione di Origine Controllata e Garantita). Een bijzondere bekroning voor de inspanningen van de wijnmakers in deze aantrekkelijke, voor het grote publiek nog verborgen wijnregio. Deze Offida van de Angelis overtreft ook nog eens veel andere wijnen in deze prijsklasse en is een uitstekende begeleider van vitello tonnato of smaakvolle gerechten met vis. Een wijn om niet te missen dus!
Inhoud | 750ml |
Type | Pecorino |
Regio | Marche |
Land | Italie |
Jaartal | 2021 |
Alcohol % | 13,5% |
Serveersuggestie | Pasta, Vlees |
Informatie | |
Inhoud | 750ml |
Type | Pecorino |
Regio | Marche |
Land | Italie |
Jaartal | 2021 |
Alcohol % | 13,5% |
Serveersuggestie | Pasta, Vlees |